Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

dodano miesiąc temu w kategorii: Ludzie

Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas briefingu prasowego Sebastian Wierzbicki, przewodniczący warszawskiego SLD.

Dąbrowszczacy  w ogóle nie powinni podlegać tej ustawie, a mieszkańcy wyrazili się stanowczo przeciwko zmianom stołecznych ulic – dodał Wierzbicki.

Pomysł zburzenia Pałacu Kultury i Nauki jest tak absurdalny, że aż ciężko go komentować. Przypomnę tylko, że to Prawo i Sprawiedliwość wpisało go do rejestru zabytków w 2007 roku, więc nie wiem czemu nagle postanowili, że będą burzyć zabytki. Jest to pomysł irracjonalny, nieekonomiczny, aspołeczny – powiedział szef SLD w Warszawie. Przypomnę, że w budynku PKiN siedzibę ma Polska Akademia Nauk, dwie uczelnie, muzea i szereg wielu innych instytucji, które na stałe się wpisały w historię miasta – dodał polityk. Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.